Drone Kiralama Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzaktan kontrol edilen ve“insansız hava aracı” diye ifade edilen ancak dilimize “drone” olarak yerleşmiş olan bu araçlar, son yılların en çok dikkat ve ilgi çeken teknolojik araçları arasına yerleşmiş durumda.

 Bu iş sinema ve dizi sektörü dışında öylesine gelişti ki bugün katıldığımız herhangi bir açık hava organizasyonunda drone görmekten ziyade drone görmemek şaşırtıcı olmuş durumda.

Açılışlarda, düğünlerde hatta doğum günlerinde video ve fotoğrafların bir kısmı gökyüzünden çekiliyor ve ardından montajlıyor; böylelikle yaşanan güzel anlar, en kaliteli görsellikle ölümsüzleştirilmiş oluyor.

Günümüzde istanbul drone kiralama hizmeti; düğün, nişan, ekstrem spor aktiviteleri, konserler, evlilik teklifleri ve özel partilerin yanı sıra, ticari olarak işletmenizi tanıtmanıza yarayacak çekimlerde de gayet verimli bir biçimde kullanılabiliyor.

 Havanın yağışsız olduğu her anda, gece gündüz farketmeksizin, dronla video çekim hizmetinden yararlanabilirsiniz, ancak işiniz sadece drone kiralamakla bitmemektedir.

Bu tarz hizmetlerin satın alınması sırasında sık sık gözden kaçırılan önemli bir husus, drone kullanma becerisinin dışında bir takım yeteneklerin ve izinlerin de sorgulanmasının zorunluluğudur.

Peki, Google’ a “interaktif drone kiralama hizmeti” diye yazdığınızda karşınıza çıkan yüzlerce firma ya da kişi arasından en doğrusuna ulaşmanın ön koşulu nedir?

Kendinizi sadece “drone ile video çekimi fiyatları” ile sınırlamadan, fiyat ve hizmet performansını ölçerek ilerlemenizde fayda vardır. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde deücretlerin geniş bir yelpazeye yayılmış olması söz konusudur. Yine de işin hakkıyla yapılması için, her zaman astronomik ücretler ödemeniz gerekmemektedir.

“Yapılan işin amacına uygun drone temini” ile başlayan fiyatlandırma süreci; seslendirme, montaj ve animasyon gibi bir takım ilave gereksinimler ile ortalama olarak 900 TL ila 2000 TL + KDV aralığında seyredebilmektedir. Bu rakamların altında sunulan hizmeti almadan önce,verilen hizmetle ilgili ciddi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Ne yazık ki drone ile video çekimi sırasında doğru çözüm ortağı ile çalışmamanız; düğün, açılış vb. gibi tekrarı ve provası olmayan bir anınızı sonsuza dek kaybetmeniz anlamına da gelebilmektedir.

Havadan Çekim amacıyla Drone Kiralama ihtiyacınız durumunda bize +905392209999 numaralı hattımız üzerinden ulaşarak daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Share

Yorumlar

 1. Orkun Can Doğruyol : Ekim 26, 2016 at 8:46 am

  Bu yaz evlenirken söylediklerini tutamayan bir ekiple havadan düğün videosu çektirdik. Maalesef yazınızı o sırada okumamıştık ve fiyat performasına göre bir ekiple çalışmaya karar verdik. Çekim için havalanan dronun kamerası arızalanmış ve en güzel anımız sonsuzlaşmak yerine yok oldu. İşin daha acı tarafı bahse konu kişiler bize bunu düğün sonrası 7 haftanın sonunda itiraf etmiş ve ödememizi de geri verme zahmetinde bile bulunmamıştı. Merdivenaltı birileri yerine keşke sizler gibi işinin ehli birileriyle çalışsaydık.

 2. Hakan Sağlam : Kasım 4, 2016 at 11:19 am

  Drone Kiralama hakkında faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim.

 3. Ayşenur Gül : Kasım 4, 2016 at 11:20 am

  Havadan Çekim konusunda ciddi bilgiler verilmiş. Çok kapsamlı ve güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim.

 4. Mevlüt Orhanoğlu : Kasım 4, 2016 at 11:21 am

  Düğünümüzde drone kiralamak istiyoruz. Drone kiralama Fiyatları konusunda yardımcı olur musunuz?

 5. Haktan H.Cancaz : Kasım 4, 2016 at 11:27 am

  Havadan çekim konusuna değişik yaklaşmışınız. Bilgiler için teşekkür ederim

 6. Harun Ecmeloğlu : Kasım 14, 2016 at 10:19 am

  Drone Kiralama ve Havadan Video Çekimi konusunda faydalı bir yazı olmuş, teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir