İnternet ortamı, işitsel bir yapı gerekmedikçe görsel algımıza hitap eder. Bu nedenledir ki tasarımcılar büyük oranda renkler, resimler ve şablonlar üzerine çalışırlar.
Bir web sitesinin en önemli özelliklerinden biri de aslında pek çok kişinin önemsemediği oysa hayati önem taşıyan metinlerdir. Hedef kitleniz sizi önce görecek ve sonra okumak isteyecektir.
Web site tasarımında içeriğe biçilen değer(sizlik)

 Bir İnternet sitesine bütün üzerinden bakıldığı vakit, genel algı içerik ekiplerinin üretim işçileri olduğu ve bundan dolayı yaratıcı olmadıkları yönündedir. Bu durum neticesinde aşırı şekilde üretim/yayınlama ile ilgili konulara odaklanılması sıkıntısı meydana çıkabilmektedir. Bununla birlikte editör ekibinin tasarım sürecine geç dahil edilmeleri, tasarımla ilgili alınmış önemli kararlara adapte olmalarını neredeyse imkansız bir hale getirmekte bu sebeple olumsuz yan etkilerin doğmasına neden olmaktadır.

İşlevsellik

Sitenizin içeriği, bulunduğunuz faaliyetle ilgili her türlü detayı barındırmalıdır. Atlanacak en ufak bir ayrıntı, ziyaretçi kitlenizin eksik bilgilendirilmesine neden olabilir. Dolayısıyla, sattığınız ürün veya sağladığınız hizmetler hakkındaki en ufak bir eksiklik potansiyel iş kaybına neden olur.

Peki sizi kim anlatacak?

Uluslararası İnteraktif Medya’nın içerik tasarımı ve danışmanlığı hizmeti, firmanızın faaliyet gösterdiği sektör baz alınarak, ayrıntılı bir analiz ile işe başlar. Bu analiz; sizin istek, ihtiyaç ve beklentileriniz ile uyumlandırılır.

 Sosyolojik çıkarımlar, sektörün genel imajı üzerine size uygun bir konum belirler.
Özgün metinler ve sloganlar ile farklarınızı, öne çıkan özelliklerinizi belirler ve bir söylem yaratır.
Tüketicinin beklentilerine cevap vermeyi hedefleyerek size özel ifadeler oluşturur.
Ürün ya da hizmet adıyla arama yapıldığı düşünülürse, birbirinin aynı yüzlerce metinin arasında hemen fark edilmeniz bizim için çok önemlidir.
Web prezentasyonunuza dair içerikler büyük bir titizlikle hazırlanmalı, bir “proje” bazında ele alınmalıdır. Bu konuda gereksinim duyduğunuz her türlü ayrıntılı bilgi tarafınıza ekibimiz tarafından en ince detayına kadar sağlanır.

“Özgün metinler” sizi arama motorlarında ayrıt edilir kılacak tek özelliktir.