Yazılım ve Web Site Yerelleştirme

 Yazılım Yerelleştirme

Yerelleştirme, tasarımı gerçekleştirilmiş web sitenizin ya da bilgisayar yazılımlarınızın, Türkçe’den başka dillere ya da başka dillerden Türkçeye, özelikle de ülkelere/bölgelere ve kullanıcı alışkanlıkları ile kaynakçalarına uygun bir biçimde özelleştirilmesini kapsar.

Uluslararası İnteraktif Medya olarak, yerelleştirme işleminin, çevirinin tamamlanmasının ardından; tüm kullanıcı ara yüzlerinin kontrolü, online yardım sisteminin test edilmesi ve bütün dokümanların tekrar okunması aşamalarının özenli şekilde gerçekleştirilmesi ile müşteriye %100 kalite garantili, web site ve yazılım yerelleştirme hizmeti sunmaktayız.

İnternet Sitesi Yerelleştirmenin Önemi

Aslında yıllardır Web site tercümesi olarak bilinen ancak gerçek değeri daha yeni yeni fark edilen Web site yerelleştirme, internet sitesi içeriğinin kapsamı belirlenen bir hedef kitlenin kültürel, dilsel, teknik gereklilikleri göz önünde bulundurularak, hedef kitlenizin ikamet ettiği ülkeye ait yasal gerekliliklerinin ve planlanan iletişim amaçlarının yerine getirilmesini sağlamak üzere dili entegrasyonunun yapılmasıdır.

 Web tasarım tercümesi, sektörümüzde, web sitesi yabancı dil entegrasyonu adı altında “google translate” kalitesinde, eksik ya da eş anlam içeren hatalı çevirileri tasarıma eklemek olarak uygulanmaktadır.

Yerelleştirme ise şirketinizi küresel olma yolunda diğer rakiplerinizin bir hayli önüne taşıyan, web site ziyaretçilerinizi kendi yerel dillerinde tasarlanmış bir internet sitesi ile karşılamak sayesinde, kendi kültürlerini ve ihtiyaçlarını anlayan bir işletme buldukları konusunda ikna eden, markanızı sevdiren ana faktörlerin başında gelir.

Global pazarda bilinen ve güvenilen bir oyuncu olmak isteyen bir şirket, web sitesine ilave bir dile eklemenin “derdini anlatmak”tan öte, ürün ya da hizmetlerinin amaçlarını, hedef kitlesine doğru ve eksiksiz aktarmak olduğunu dikkate almalıdır.

Müşterinize doğru dil yapısında, imla ve gramer hatalarından arındırılmış ve profesyonelce yerelleştirilmiş bir web sitesi sunmak, ona ulaşmanız ve bu sayede etkili bir iletişim başlatmanız adına kurumsallığın teminatı olur.